تابلو حروف برجسته رینگی

تابلو حروف برجسته رینگی به تابلویی اطلاق می شود که با استفاده از استیل یا پلکسی گلاس برش می خورد و سپس طی یک سری فرآیندها آماده سازی می شود . حروف برجسته رینگی طبق متدها و ترفندهای خاص خود توسط دو متریال رینگ استیل و رینگ پلکسی گلاس ساخته می شود .

حال با توجه به این دو متریال ، ساخت حروف برجسته رینگی می تواند بر اساس چهار روش پیاده سازی شود که به شرح زیر می باشد :

  • استیل با رینگ استیل
  • استیل با رینگ پلکسی گلاس
  • پلکسی گلاس با رینگ استیل
  • پلکسی گلاس با رینگ پلکسی گلاس
  • چلنیوم با رینگ پلکسی گلاس

 

استیل دو لبه رینگ

 

روش ساخت حروف برجسته رینگی :

می شود چنین عنوان کرد که مراحل ساخت کلیه حروف برجسته مشابه هم هستند و تمامی آنها مراحل یکسانی را برای ساخت طی می کنند و تفاوتی که در این بین مطرح می شود ، در نحوه انتخاب اجناس مصرفی در ساخت تابلو تبلیغاتی همچون نوع حروف ، جنس  رویه و لبه حروف ، نوع لامپ های  led ،  smd و دیگر موارد می باشد . همان طور که می دانید در بازار هر نوع کالایی که تهیه می شود حاوی دو نوع اصل و فرع می باشد ، در صنعت تابلوسازی نیز اینگونه است ، پس اگر می خواهید تابلو تبلیغاتی که میسازید دوام و عمر بالایی داشته باشد با صرف کمی هزینه بالاتر از اجناس مرغوب و با کیفیت بهره ببرید .

برای ساخت حروف برجسته رینگی مراحل زیر طی می شود :

مرحله اول) بررسی محل نصب تابلو و اندازه گیری

مرحله دوم) طراحی حروف برجسته مدنظر مشتری با استفاده از نرم افزارهایی نظیر کرل ، اتوکد ، و تری دی مکس و برآورد محیطی که توسط حروف برجسته اشغال می شوند و ابزارهای مدنظر نظیر جنس پلکسی گلاس ، نوع لامپ های ال ای دی ، نوع ورق کاربردی و تعیین قیمت

مرحله سوم) حروف برجسته طراحی شده در این مرحله با توجه به متد ساخت با استفاده از دستگاه برش لیزری بر روی پلکسی گلاس یا استیل برش داده می شوند .

مرحله چهارم) پس از برش حروف برجسته رینگی ، رول های استیل یا پلکسی گلاس را به صورت رینگ برش می دهند ، در این مرحله نحوه برش حروف بسیار حائز اهمیت است و توسط تابلوساز به صورت تخصصی انجام می پذیرد تا عاری از هر گونه خط و خش و چین خوردگی باشد.

مرحله پنجم) آماده سازی زیرساز که معمولاً از جنس pvc می باشد اما اگر تمایل دارید می توانید از ورق های کامپوزیت نیز برای زیرسازی حروف برجسته بهره مند شوید.

مرحله ششم) نصب بلوک های SMD

مرحله هفتم) نصب تابلو در مکان

 

فلز تک لبه رینگ

 

نحوه ساخت تابلو چلنیوم رینگی :

در مرحله ساخت حروف برجسته چلنیوم رینگی پس از طراحی حروف ،  حروف مدنظر بر روی پلکسی برش داده می شوند و سپس از یک پلکسی دیگر که رنگ آن توسط مشتری انتخاب شده است بهره می برند . پلکسی رینگ معمولاً دارای ضخامت 5 میلی متر می باشد و آن را به شکل رینگ برش می دهند . پس از انجام مرحله برش ، آن را روی پلکسی گلاس اصلی با فاصله یک سانتی متر و با استفاده از کلروفرم قرارمی دهند و لبه چلنیوم را دور تا دور پلکسی می چسبانند . قیمت تابلو چلنیوم رینگی به علت اینکه که یک‌ لایه دیگر از جنس پلکسی گلاس دور تا دور حروف به‌ صورت رینگی  قرار می‌ گیرد و رنگ آن توسط مشتری انتخاب می شود ، نسبت به تابلو چلنیوم معمولی کمی بالاتر است .

 

کانی راش تک لبه رینگ

 

نحوه ساخت حروف استیل رینگی :

روش ساخت حروف استیل رینگی نیز پس از طی مرحله طراحی و برش ، به این صورت است که بین حروف و زمینه یک فضای یک سانتی متری ایجاد می کنند و لامپ های SMD داخل این فضا جاسازی می شود و سبب روشنایی تابلو استیل برجسته می گردد . برای ساخت صفحه استیل پلاستیک با رینگ دوبل نیز از ورق 0/6 تا یک میلیمتری استفاده می کنند و به صورت استروک دادن ، بیرون صفحه را با سایز دلخواه آماده سازی کرده و از داخل یک لبه دیگر به صفحه متصل می گردد و همچون حروف تمام پلکسی در داخل حروف استیل با ضخامت 3 میلی متر جای داده می شود .

 

حروف برجسته تک لبه رینگ

 

استفاده از برش لیزری در تابلوسازی چه مزایایی دارد ؟

تابلو رینگی تابلویی است دارای لبه های برش خورده که عملیات برش توسط  دستگاه انجام می پذیرد و از مزایای برش توسط دستگاه می توان موارد زیر را نام برد :

ایجاد سوراخ در اندازه و شکل دلخواه :

دستگاه برش لیزری می تواند انواع سوراخ در شکل های مختلف هندسی را بر روی متریال های مختلف مثل ورق پلکسی گلاس ، چلنیوم ، استیل و انواع فلزات ایجاد نماید که این کار توسط دست به سختی و گاهی غیرممکن است .

دقت بالا :

دستگاه برش لیزری قادر است کلیه اشکال منتظم و نامنتظم هندسی را بر روی متریال های مختلف با دقت بالا و با کمترین خطا در یک ردیف و یک شکل به صورت منظم پیاده سازی کند .

سرعت بالا :

استفاده از دستگاه برش لیزری سبب می شود که کار برش قطعات تابلوسازی به شکل سریع ، ظرف مدت زمان بسیار کوتاه به انجام برسد . کاری که با دست به کندی انجام می پذیرد و گاهی هم غیر ممکن است و نمی توان توسط دست هر طرح دلخواهی  را بر روی متریال به اجرا درآورد .

عدم ایجاد لبه های موج دار :

در گذشته که خبری از دستگاه های برش لیزری نبود ، کار برش فلزات به کندی صورت می گرفت و سبب ایجاد لبه های موج دار می شد که گاهی سبب خدشه دار شدن ظاهر کار می شدند . اما برش توسط دستگاه لیزری ، کوچکترین موج را بر روی لبه های متریال ها از خود به جا نمی گذارد .

افزایش کیفی کار :

استفاده از دستگاه های حروف ساز به دلیل دقت و سرعت بالا ، سبب افزایش کیفیت نهایی در کار تابلوسازی شده اند .