چاپ کاتالوگ

یکی از روشهای کارآمد در رابطه با معرفی محصولات و خدمات به مصرف کنندگان و مشتریان،  کاتالوگ  است. طراحی و چاپ کاتالوگ فانتزی ، کاتالوگ خاص ، کاتالوگ جذاب و متناسب از فاکتورهای مهم در چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی و چاپ کاتالوگ نمایشگاهی میباشد. در واقع کاتالوگ نماینده شما در جایی ست که شما حضور ندارید و وظیفه دارد به جای شما سخن بگوید و خدمات و محصولات شما را رسا و به درستی معرفی نماید . 

کاتالوگ تبلیغاتی ، کاتالوگ نمایشگاهی مجموعه ی چاپی از محصولات یا خدمات ارائه شده توسط یک شرکت یا یک موسسه با اطلاعات جزیی لازم برای فروشنده و مصرف کننده است.کاتالوگ تبلیغاتی ، کاتالوگ نمایشگاهی ، کاتالوگ صنعتی و... برای معرفی فهرست محصولات شرکتهای تولیدی و یا معرفی سرویس های شرکتهای خدماتی ارائه می گردند همچنین کاتالوگ تبلیغاتی ، کاتالوگ نمایشگاهی و... برای واسطه ها و توزیع کننده ها نیز طراحی و چاپ می گردند . 

از خلق انواع کاتالوگ در جهان اعم از کاتالوگ تبلیغاتی ، کاتالوگ نمایشگاهی و... تبلیغات مدت زیادی نمی گذرد، در اواسط قرن بیستم انسان توانست از کاتالوگ به عنوان یک وسیله تبلیغاتی استفاده کندکه دیگر ابزارها و فکر های گذشته چون اطلاعیه ها وتراکت های تک رنگ و معرفی های حضوری و لفظی جوابگوی نیاز تولید کنندگان را نداشتند . به ناچار برای به وجود آوردن انگیزه ، رقابت و معرفی بازار تولید و عرضه شده به بازار، اقدام به خلق شیوه نوینی از پدیده های گرافیک کردند تا “پیام گیرها ” بتوانند در فرصت مناسب و با شرح و تصاویری که در این وسیله تبلیغاتی درج شده بود ، با تولیدات عرضه شده آن مرکز آشنا شوند. به وجود آمدن تنوع در تولیدات برای جامعه مصرفی و شکوفایی صنعت نوپای بعد از جنگ جهانی دوم ، عرصه تبلیغات را چنان تحت تاثیر قرار داد که دیگر محصول تولید شده بدون تبلیغات وسیع ،جایی در بازار آن زمان نداشت. به ناچار رفته رفته برای هدایت افکار وسیع جامعه باید چاره ای اندیشید تا با روش جدید تری بتوان بازار موجود را از دست رقبا ربود و این امر مهم نیاز به نوآوری در عرصه گرافیک را باعث شد. کاتالوگ فانتزی ، کاتالوگ خاص ، کاتالوگ نمایشگاهی ، کاتالوگ تبلیغاتی وسیله خوبی بود تا پیام گیرها بتوانند راغب به خواندن و دیدن تصاویر در جهت آشنایی بیشتر با محصولات تولیدشده در وقت و زمان کمتری باشند .

چاپ کاتالوگ :   شناخت تولید چه از لحاظ کمی و چه از لحاظ کیفی ـ نشان تصاویر تولید ـ معرفی شاخه های مختلف تولید ـ معرفی ساختار و مشخصات فنی از طریق متن نوشتاری و…همه و همه از عملکردهای سنجیده کاتالوگ بود . در اوایل تنظیم و خلق کاتالوگ شکل آن به صورت یک برگه پشت و رو بود که بیشتر به تراکت شبیه بود ولی روی جلدآن حال و هوای پوستر داشت . در اوایل سال های ۱۹۷۰میلادی ابعاد آن به صورت استاندارد ۳۰×۲۱ در کشور فرانسه تعریف شد. طبق این تعریف  چاپ کاتالوگ ها معمولا از دو برگ بیشتر هستند و علاوه بر بیان تصویری از متون نوشتاری جهت معرفی و جذب وهدایت مخاطبین استفاده می شود . مهترین دلیل برای استفاده از چاپ و طراحی کاتالوگ همانا قادر ساختن افراد جامعه برای شناخت تولیدات و خدمات ” بدون نیاز به واسطه ” و رویت محصولات و مطالعه آن در “فرصت مناسب ” به جهت قابل ” حمل و نقل ” بودن وهمچنین جایگزینی مناسب برای پوستر و دیگر موارد تبلیغاتی است. 

کاتالوگ تبلیغاتی ، کاتالوگ نمایشگاهی و... معمولا به دو صورت معرفی می شوند : 

 • یا وسیله ای برای معرفی یک محصول از چندین محصول تولید شده می باشند. (تک محصولی) 
 • یا وظیفه معرفی چندین محصول جدید با عملکردهای مختلف را بر عهده دارد. (چند محصولی ) 

آنچه باید در یک کاتالوگ خوب منظور شود :

 • خلاصه ای از معرفی نام و عملکرد کارخانه تولیدی و شناساندن فعالیت ها در شروع مباحث کاتالوگ.
 • معرفی امتیازات و رتبه های تولید (استاندارد ـ ایزوهای موجود) و … .
 • معرفی هرچه بیشتر در خصوص دیدترین و بهترین ساخته ها و خدمات.
 • دادن اطلاعات و راهنمایی صحیح به پیام گیر ها به جهت مشخصات فنی ـ خدمات ارایه شده ـ قابلیت های خاص و وجه تمایز آن نسبت به تولیدات متشابه ، چه در تولیدات گذشته کارخانه و یا آنچه در بازار فعلی موجود می باشد . 
 • وجود تصاویر و متن نوشتاری در کاتالوگ میزان تصمیم گیری و انتخاب صحیح را برای مخاطب سهل و آسان می کند و اوست که با دیدن و خواندن موارد فوق به زمان انتخاب و تصمیم گیری خود سرعت می بخشد . 
 • کاتالوگ دید مقایسه ای به وجود می آورد، بدین صورت که پیامگیر و یا مخاطبین از بین چند محصول معرفی شده به جهت مدل ـ کیفیت ـ کاربری ـ استحکام و از همه مهمتر هزینه برنامه ریزی شده جهت خرید و... ، بتواند یکی را که با شرایط او سازگار است انتخاب و خریداری کند . 
 • با درج آدرس ، تلفن و آدرس اینترنتی ، بتوان شناخت بیشتر را برای مخاطب فراهم کند .

از ویژگی های کاتالوگ تبلیغاتی و کاتالوگ نمایشگاهی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • قابل حمل بوده و مطالعه آن در زمان فراغت .
 • خلاصه گویی و پرهیز از هر نوع افراط در توضیح بیشتر موارد درج شده در کاتالوگ .
 • ارتباط برقرار کردن بدون واسطه با پیام گیر .
 • ترکیب تصویر با متن در جهت شناخت بیشتر مخاطب .
 • به جهت فرصت مناسب برای مطالعه داشتن ، انتخاب دقیق و سنجیده را برای مخاطب مهیا می کند .
 • کاتالوگ ها به جهت انتقال اطلاعات و موارد ذکر شده در بالا نسبت به پوستر و تراکت فراتر و سنجیده ترعمل می کند. 

از دیدگاهی دیگر کاتالوگ (کاتالوگ تبلیغاتی ، کاتالوگ نمایشگاهی) ها را میتوان به دو دسته تقسیم کرد :

 • کاتالوگ تبلیغاتی ، وظیفه آن معرفی وترویج اهداف سازمان یا کار خانه سفارش دهنده.
 • کاتالوگ نمایشگاهی اطلاع رسانی ، راهنما و مشخصات و شرایط استفاده از اماکن، کالایا خد مات ارائه شده است. 

چاپ و طراحی کاتالوگ به دلیل بر خوردار بودن از فضای بیشتر برای ارئه اطلاعات سفارش دهنده می تواند شامل اطلاعات ریزتری باشد چاپ کاتالوگ یعنی کالانما، کارنما، یعنی دفتر راهنمای کالاها و فعالیت ها و مشاغل مختلف یعنی فهرست نامه و صورت کالاها و خدمات یعنی اطلاعات ارائه شده جزئی و ریزتر و حاوی شرح کاتالوگ مختصات و ظرایف موضوع و کالاهای مورد نظر، چاپ و طراحی کاتالوگ در واقع راهنمای کالا و کالانامه محسوب می شود و حاوی فهرست کالاهای تولیدی توسط یک موسسه و کارخانه است و می تواند حاوی معرفی مشاغل و موسسه های خدماتی، اجتماعی و فرهنگی نیز باشد. 

در یک کاتالوگ تبلیغاتی ، کاتالوگ نمایشگاهی ، کاتالوگ صنعتی نام هر کالا، مدل، شماره یا شکل و تصویر مشخصات فنی و توضیحات ضروری است تا خریدار را کمک کند. بعضیکاتالوگ های تبلیغاتی ، کاتالوگ نمایشگاهی برای سفارش خرید در دسترس مردم قرار داده می شوند تا اجناس مورد نیاز خود را مطابق لیست قیمت کاتالوگ از فروشگاههای مورد نظر درخواست کنند. 

قطع کاتالوگ 

قطع مثل بروشور و کتاب متنوع است و برای سهولت مخاطبان در انتخاب کالا و خدمات برخی ساده، برخی لوکس است و باید به نحوی طراحی شود که سریع اطلاعات لازم را در اختیار مخاطب قرار دهد. 

قیمت چاپ کاتالوگ

قیمت چاپ کاتالوگ و لیست تعرفه چاپ کاتالوگ، نرخ طراحی و چاپ کاتالوگ، چاپ کاتالوگ ارزان با کیفیت و قیمت کاتالوگ مناسب و .... با توجه به گستردگی شیوه های چاپ کاتالوگنظیر سایز، جنس، صحافی و خدمات پس از چاپ مختلفی که می توان برای این محصول در نظر گرفت، تهیه لیست قیمت کاتالوگ جامع برای آن امکان پذیر نمی باشد و برای محاسبهقیمت کاتالوگ دقیق نیاز به جزئیات می باشد، برای استعلام قیمت کاتالوگ اختصاصی تر کافیست با کارشناسان ما در تماس باشید . 

گروه تبلیغاتی و چاپ ایده گستر خدمات مربوط به چاپ کاتالوگ اعم از قبول سفارشات طراحی و چاپ انواع کاتالوگ تبلیغاتی ، کاتالوگ نمایشگاهی ، کاتالوگ صنعتی ، کاتالوگ خاص ، کاتالوگ فانتزی و … با بهره گیری از گروهی مجرب و حرفه ای به هموطنان عزیز ارائه می نماید .

بهترین ها را از نارنجی بخواهید .

 

بازخوردها