سازه های نمایشگاهی

بازدید: 1168

سازه های نمایشگاهی

سازه های نمایشگاهی به ابزار آلات و ادوات ساخت و تزیین غرفه های نمایشگاهی گفته می شود، مانند پاپ آپ ، رول آپ ، میزکانتر نمایشگاهی ، استند تبلیغاتی  و... . علاوه بر این از انواع سازه های نمایشگاهی جهت تبلیغ محصولات و غرفه مورد نظر ، نیز استفاده می گردد . تبلیغات محیطی نمایشگاه یک رسانه خاص برای جذب مخاطب و بازاریابی است و تبلیغات نمایشگاهی در ایجاد بازار رقابتی برای شرکت ها و زمینه سازی برای جذب مشتری تاثیر بسزایی دارد . باتوجه به محدودیت های مالی ، مکانی و زمانی بیلبردهای تبلیغاتی، استفاده از سازه های نمایشگاهی ( پاپ آپ ، رول آپ ، میزکانتر نمایشگاهی ، استند تبلیغاتی ) یک راه تبلیغاتی اقتصادی و مقرون به صرفه است . شرکت ایده گستر با ارائه خدمات سازه های نمایشگاهی از جمله پاپ آپ ، رول آپ ، میزکانتر نمایشگاهی و همچنین استندهای تبلیغاتی یکی از برترین شرکت ها در زمینه قیمت ، طراحی ، مشاوره و چاپ می باشد . 

غرفه نمایشگاهی ابزار قدرتمندی است، زائیده برنامه ریزی دقیق شرکت کننده و ایده خلاق طراح که به منزله ویترینی است برای نمایش انواع فعالیتها و تکنیک های فروش به کلامی دیگر ، غرفه نمایشگاهی یک تصویر چند بعدی از پیام های بازاریابی و فروش است . 

غرفه مجموعه ای از سازه های فیزیکی نیست بلکه واسطه بازاریابی یکپارچه ایست که از ویژگی های فیزیکی خود برای ایجاد فرصتهای فروش محصولات و خدمات استفاده میکند ، غرفه تصویر روشنی از شرکت کننده است برای دامنه وسیعی از مخاطبان .

سازه های نمایشگاهی پرتابل همچون پاپ آپ ، رول آپ ، میزکانتر نمایشگاهی و استند تبلیغاتی  سازه هايي هستند با قابليت جابجائي، وزن مناسب، ايستائي مناسب و ماندگاري طولاني . هدف از توليد اين سازه ها کم کردن هزينه، بدليل امکان استفاده اين محصولات در نمايشگاه هاي متعدد، نصب سريع و آسان و امکان حمل و نقل آنها است . 

نکات مهم در طراحی غرفه های نمایشگاهی :

آیا می دانید غرفه شما ، هویت شما در نمایشگاه می باشد ؟

آیا می دانید برای جذب مخاطب و بازدید کنندگان نمایشگاهی تنها چند ثانیه فرصت دارید؟

آیا می دانید غرفه شما نشان دهنده قدرت شرکت شماست ؟

پس بی شک باید در نمایشگاه بهترین باشید ، مطالب ذیل شما را در رابطه با طراحی غرفه نمایشگاهی یاری می کند . 

هدف از حضور در نمایشگاه

ابتدا باید گفت هدف از حضور در نمایشگاه چیست ؟ شناساندن محصول و کالا جدید شرکت به مردم و یا رونمایی از آخرین دست آورد های شرکت و یا هدف از حضور در نمایشگاه انجام امور بازرگانی وگفتگو با دیگر شرکت ها است . آیا طرح باید محصول محور باشد یا خدمت محور . تمامی این ها باید در طرح لحاظ شود زیرا نوع طراحی برای اهداف مختلف قطعا متفاوت است . پس باید در گام اول تصمیم درستی در رابطه با طرح اتخاذ گردد . 

فضا و ارتفاع و تکنولوژی ساخت در نمایشگاه

این موضوع که چند متر مربع برای حضور در نمایشگاه رزرو کردید می تواند موضوع مهمی باشد اما به هیچ عنوان تضمین کننده موفقیت شما در حضور در نمایشگاه نمی باشد . شما می توانید با داشتن فقط ۲۰ متر مربع زیباترین و منحصر به فرد ترین غرفه نمایشگاهی را داشته باشید ، این امر را به متخصصین بسپارید . با روند روز افزون پیشرفت تکنولوژی در زمینه های مختلف ، جایی برای بازاریابی سنتی باقی نمانده و این امر در سازه های نمایشگاهی صحیح می باشد . 

نور

در غرفه های نمایشگاهی یکی از مهم ترین عوامل در طراحی می توان به نور اشاره داشت ، استفاده از ترکیبی صحیحی از نور ها می تواند جلوه زیبایی به غرفه نمایشگاهی شما دهد ، یکی از بهترین استفاده هایی که می توان از نور در غرفه های نمایشگاهی انجام داد استفاده از نور های رنگی و ترکیب آن ها با یکدیگر مطابق علم روانشناسی رنگ های می باشد که این امر در فراهم آوردن اتمسفر مناسب برای بازدید کنندگان این فرصت را به شرکت شما می دهد تا بتوانید محصولات و یا خدمات خود را به مشتری معرفی کنید و این اتمسفر را می توان در ترکیبی صحیحی از نور و صوت و داده های تصویری ، به بازدید کننده داد . 

با توجه به وسعت بازار تبلیغاتی و گستردگی مراکز تجاری و اجتماعی و فرهنگی در عصر ارتباطات سیستم های پرتابل در مبحث غرفه آرایی جای ساخت و ساز را گرفته است زمان کوتاه نصب ، جمع آوری، امکان جابجایی آسان موضوعی است که توجه سازمانها و ارگانها و مراکز خصوصی و غیر خصوصی را به خود جلب کرده است.

غرفه آرایی نمایشگاه 

غرفه آرایی با بهره گیری از پاپ آپ ، رول آپ ، میزکانتر نمایشگاهی و انواع استندهای تبلیغاتی انجام می پذیرد که این نوع سازه ها ( پاپ آپ ، رول آپ ، میزکانتر نمایشگاهی ، استند تبلیغاتی) قبلا ساخته شده ودر مدت زمان کوتاهی و با تعداد نفرات خیلی اندک قابل نصب و اجراست . از مزایای دیگر این سازه ها ( پاپ آپ ، رول آپ ، میزکانتر نمایشگاهی ، استند تبلیغاتی ) پرتابل بودن و ماندگاری آن است که سازه را قابل استفاده در سالهای بعد می نماید .     

                                                                                

                                                                                Image result for ‫پاپ آپ‬‎                                Related image 

بازخوردها