پلات و لمینت

پلات و لمینت (پلات/لمینت)

لمینت (پلات/لمینت) کردن یکی از سریع ‌ترین و ساده ‌ترین روش‌های محافظت از محصول چاپ شده می باشد. در لمینت (پلات/لمینت) با چسبیدن لایه‌ بسیار نازک و شفاف پلاستیکی بر یک یا دو طرف یک کار چاپی ، از آن در برابر رطوبت و سایر آسیب‌های محیطی ، محافظت شده و محصول چاپ شده ‌‌ی نهایی در برابر آب و پارگی مقاوم می گردد . به علاوه لمینت (پلات/لمینت) میزان شدت رنگ‌ ها و تضاد رنگی در تصاویر چاپ شده را بهبود می‌بخشد .تصاویر چاپ شده با رنگ‌های درخشان ، بیانگر کیفیت بالاتری هستند. لمینت (پلات/لمینت) مانع از چروکیدگی ، لک‌ شدن ، آفتاب خوردگی ، سیاه شدگی ، پریدگی رنگ ، اثر انگشت و سایر آسیب‌های موجود در محیط ، بر محصول چاپ شده می‌شود. به عبارت دیگر ، لمینت (پلات/لمینت) بخشی از عملیات مربوط به بعد از چاپ است که طی آن صفحه چاپ شده را برای رسیدن به اهداف خاصی توسط ورق های پلاستیکی می پوشانند.

این اهداف به شرح زیر است: 

محافظت از مرکب بر روی سطح چاپ شده در برابر سایش و عوامل دیگر ، افزایش ضخامت سطح چاپ شده برای استحکام بیشتر و جلوگیری از جمع شدن و لوله شدن سطح ، براق کردن سطح و ایجاد شفافیت در رنگ یا مات کردن آن در برابر انعکاس نور یا ایجاد جلوه های هنری و … . 

از لحاظ روش ها و فرآینده های لمینت (پلات و لمینت) کردن اصولا تقسیم بندی های خاصی در بازار کار وجود دارد. برای مثال براق و مات یا سرد و گرم ، اما کلا مفهوم این روش در بردارنده پوشش با سطوح پلاستیکی است. سطوح پلاستیکی هم البته در این جا ویژگی های خاصی دارند از لحاظ، ضخامت ( برحسب میکرون ) و ابعاد ( رول یا شیت بسته به نوع دستگاه ).

روش های لمینت (پلات و لمینت)

روش گرم :متداول ترین روش لمینت روش گرم است که در آن پوشش پلاستیکی را با حرارت بر روی سطح می کشند. این کار از قدیم هم رایج بود که به آن در اصطلاح می گفتند ( نرم و خشک …) و برای کارهای در قطع کوچک بود. دستگاه های امروزی البته بیشتر رول هستند و در کشور ما آنرا بیشتر در چاپخانه هایی که دستگاه های چاپ دیجیتال دارند می توان یافت . لمینت (پلات/لمینت) با این روش به دو صورت مات و براق صورت می گیرد و می توان پشت و روی کار را به هر دو صورت چاپ لمینت کرد.

روش سرد :این روش بیشتر برای محافظت از سطح کار چاپ لمینت شده و برای ایجاد جلوه های هنری است. تفاوت این روش با روش گرم در نبودن حرارت و بکار بردن یک لایه بسیار نازک در این سیستم است و می توان گفت که معادل کار سلفون کشی است که یک لایه پلاستیک بسیار نازک با استفاده از چسب و فشار سیلندر بر روی سطح چسبانده می شود.

کاغذ لمینت (پلات/لمینت) این امکان را به شما می دهد که شما بتوانید با پرینترهای لیزری و دیجیتال که تونر پودری دارند طرح مورد نظر خود را با کیفیت ممتاز چاپ کرده و با استفاده از انواع مایع لمینت (پلات/لمینت) بر روی سطوح مختلف عمل چاپ غیر مستقیم را انجام دهید. 

پلات (لمینت/پلات لمینت)

پلات (پلات/لمینت) در واقع یکی از زیر مجموعه های چاپ دیجیتال است که در آن بوسیله دستگاه پلاتر ابتدا بر روی متریال های مختلف چاپ و سپس با دستگاه لمینیتور بر روی آن یک لایه کشیده شده که آن را در مقابل پاره شده گی ، رطوبت و صدمات احتمالی حفظ می نماید. در چاپ پلات (پلات/لمینت) امکان چاپ تا عرض 106 سانتی متر و در دستگاههای بزرگ تا عرض 150 سانتی متر وجود دارد، به علت منحصر به فرد بودن این دستگاه در چاپ فضای داخلی تمامی چاپ ها از قبیل چاپ نقشه ، چاپ پوستر ، چاپ کوتد ، چاپ فتو گلاسه ، چاپ بوم ، چاپ پی وی سی ، چاپ سازه های نمایشگاهی مثل استند ، پاپ آپ ، میز کانتر و رول آپ را در بر می گیرد. تصاویر چاپ پلات لمینت شده با رنگ‌های درخشان ، بیانگر کیفیت بالاتری هستند.لمینت (پلات/لمینت) مانع از چروکیدگی ، لک‌ شدن ، آفتاب خوردگی ، سیاه شدگی ، پریدگی رنگ و یا چربی ، اثر انگشت و سایر آسیب‌های موجود در محیط ، بر محصول چاپ شده می‌شود. 

قیمت چاپ پلات لمینت (پلات/لمینت)

قیمت چاپ پلات لمینت (پلات/لمینت) و لیست تعرفه چاپ پلات لمینت (پلات/لمینت)، نرخ طراحی و چاپ پلات لمینت (پلات/لمینت) ، چاپ پلات لمینت ارزان با کیفیت و قیمت پلات لمینت (پلات/لمینت) مناسب و .... با توجه به سایز و جنس که می توان برای این محصول در نظر گرفت، تهیه لیست قیمت پلات لمینت (پلات/لمینت) جامع برای آن امکان پذیر نمی باشد و برای محاسبه قیمت پلات لمینت (پلات/لمینت) دقیق نیاز به جزئیات می باشد، برای استعلام قیمت پلات لمینت (پلات/لمینت) کافیست با کارشناسان ما در تماس باشید.

گروه تبلیغاتی و چاپ ایده گستر ارائه کننده انواع خدمات پلات لمینت گرم (پلات/لمینت) و پلات لمینت سرد (پلات/لمینت) با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت .

بهترین ها را از نارنجیبخواهید .

بازخوردها